A délelőtti eső kicsit megrémített, de végül megkönyörült rajtunk a napocska és sikerült kimennem a Hortus Hungaricus kiállításra, ahol megnéztem a kertépítő verseny kertjeit is. Nagyon szép kertek sikerültek.
Egy bánatom volt csupán, hogy amit egyik előző bejegyzésemben írtam, azaz a Chelsea Virágkiállítás díjazott kertjei valamilyen formában megjelennek ezen a kiállításon is, az számomra nem volt szembetűnő.
Persze ez lehet baj is, de a kreativitás szabadságának is felfogható.
A díjazott kertek elsősorban modern díszkertekként tudnának funkcionálni az életünkben. Nagyon ötletesek, de nekem sokkal használhatóbbnak és élhetőbbnek tűntek a nem, vagy kevésbé díjazott kertek.
Sajnos nem tudok mindegyikhez címet mondani, mivel nem tudtak mindenhol leírást adni a kertről, és jegyzetelni nem jegyzeteltem, csak szemléltem, hangulatokat, érzéseket kerestem és sokat-sokat fotóztam.
Ha néhány kert hiányzik, annak kettő oka van. Ez egyik, hogy nem ragadott meg igazán. A másik ok, hogy nem vagyok profi fotós, ezért nem sikerült olyan képet készítenem, ami visszaadná a kert hangulatát.
Galériás Kert.
Ez egy pici kert, alul kisebb tóval, és sűllyesztett pihenővel, a galérián pedig napozó terasszal, és sok-sok napimádóval.
Hagyományos Japán Kert.
Nagyon békés és megnyugtató volt.
Talán a képen nem mutatkozik meg ez az ellentét, de szívesen elüldögélnék egy ilyen kertben.
Nekem ez tetszett a legjobban. Lehet, hogy a malom már sok a jóból, de tetszett a romantikája ennek a kertnek.
Folytatásban található kerteket is érdemes megnézni: Hortus Hungaricus 2010 D&M szemmel - 2.rész
2 megjegyzés :
Nem véletlen, hogy hiányzik a lendület és a tér a bemutatókertekből - nem könnyű ilyen kis terekben kertet létrehozni. Jó látni, hogy a fenntarthatóság kezd megjelenni a dizájnelemek között.
Hát nem lehet egyszerű munka egy ilyet létrehozni.
De kiváncsi lennék, hogy Chelsea-ben mekkora területeket kaphatnak a versenyzők.
Azt tudom, hogy kettő méretben versenyezhetnek, de a fotók alapján nem tudok területet saccolni.
Megjegyzés küldése