Szeretem a természetes megoldásokat. Ha mindezt keverhetem egy kis művészi eleganciával, akkor úgy érzem, hogy volt miért hozzálátnom egy saját készítésű karácsonyi ajtókoszorú elkészítésének.
Persze ezek a fenti jelzők abszolút szubjektívek és nehéz lenne mindenkire ráerőltetnem a véleményemet. Ezért az alábbiakban összefoglaltam, hogy mi mindenre van szükséged, ha egy csöppet is eltérő dísszel szeretnéd feldíszíteni az ajtódat vagy a bejáratodat.
Bár a szekrényem tele van különféle koszorú alapokkal (moha, szalma, hungarocell), én most mégsem ezekhez a készen vásárolt dekorációs koszorúkhoz nyúltam, amikor karácsonyi ajtódísz készítésébe vágtam a fejszémet. (Na, jó csak a metszőollómat.)
A vadszőlő egy jól bevált és nagyon kedvelt anyagom, ha koszorút szeretnék készíteni. Most úgy döntöttem, hogy csak lazán, már-már szinte az igénytelenség látszatát keltve feltekertem az indákat, az alján szorosabban, a tetején lépcsőzetesen.
Ezekután igazán nagy kár lett volna a teljes koszorút bedekorálni. Annyira jó ötletnek tűnt, hogy mutassak valamit abból a letisztult kéregből, amit a tél hoz létre a lehullott lombok által.
Így jött létre ez a két oldalára, szinte masni szerűen széthajló dekoráció.
Mindenképp drótozásos technikával kell a különböző fenyő és eukaliptusz ágakat a koszorúra rögzíteni. Terméses ágnak választhatunk hozzá fehér hóbogyót (Symphoricarpos) vagy piros magyalt (Ilex aquifolium), esetleg kék vadszőlő terméseket (ha még találunk a kertben). Mindhárom igen karakteres dísze lehet a dekorációnknak.
Ezzel a megoldással korlát és / vagy kapu dekoráció is készíthető. A lényeg, hogy ne ragaszkodjunk a totális bedíszítéshez. Egy fakéreg vagy inda részlet tökéletesen kiemelheti az ünnepi fenyő dekorációnk szépségét és egyszerűségét.
Ha tetszett a bejegyzés és szeretnél mindig frissen értesülni róluk, akkor Kövess minket a Facebook, az Instagram, Pinterest vagy TikTok oldalunkon.
Köszönöm, ha megosztod az ismerőseiddel.
0 megjegyzés :
Megjegyzés küldése