Ebben a sorozatban különleges kiskerteket mutatok be - izgalmas megoldásokkal - amelyekből bárki meríthet, aki szereti a látványos, de mégis megnyugtatóan zöld és buja kertek világát.
Az első kertről itt olvashattatok.
A most következő posztban Abigail Ahern kertjét szeretném nektek bemutatni, aki egyáltalán nem nevezi magát kertésznek. Ő az a tervező, aki minden tervében lerombol valami szabályt ahhoz, hogy megalkothassa a saját egyedi, csak rá jellemző kertjét, ami legalább annyira stílusos, mint az általa tervezett belső terek.
Mert Abigail az, aki a kertészkedést nagyon bolondos világnak tartja.
Kertjének története:
A kertje végében felépített egy üvegházat, amikor is arra döbbent rá, ahhoz, hogy ez mutasson is valamit, alkotnia kell köré egy kertet. Így miután végzett otthona átalakításával, minden figyelmét a hátsó kertre összpontosította.
Ez egy 6 x 30,5 méter hosszú terület, tipikus sorház kerti adottságokkal.

Majd a füge és az olajfa elültetésével merésszé tette ezt a visszafogott minimál stílust.
Végül pedig amikor a jázmin bokor befedte a teljes falat, létrehozott valami olyat, amiről szólnia kell a kertnek és a kültéri szobának...
Az egészet természetesen megfűszerezte egy kis kültéri konyhával és világítással.
A kertjében, akár csak a belső tereiben, Abigail szeret szabályok nélkül alkotni.
Mert ki merészelne beltéri világítást helyezni a kertjébe?
Ki merne két eukaliptusz fát is ültetni egy kis méretű kertbe? (Még ha az időjárási viszonyok megfelelőek is lennének ehhez a növényhez.)
Bármilyen szabályokat is rúgott fel kertje megalkotása érdekében, a végeredmény egy különleges és mesés hely lett, ahová jó megérkezni és élvezni lehet a kertben töltött napokat.
Abigail tippjei kiskert tervezésénél:
1. Használj visszafogott színeket: Belső tereimben csak két vagy három színt használok. Ez az elgondolás jól működik a kertemben is, mert a néhány hortenziától eltekintve (rózsaszín), csak fehér és zöld tónusok jelennek meg a kertben. Nem használok durva színeket a kertben, inkább kopott felületeket, amelyek itt kifinomultnak tűnnek.

3. Alakítsd ki a beltér / kültér átmenetét: Használj olyan tárgyakat a külső térben, amelyeket eredetileg beltérre terveztek. Nálam egy kerámia asztal áll a kertben, amelyhez műanyag székeket és egy kényelmes kanapét társítottam. Ha tudom, hogy a szabadban töltjük a délutánt, akkor különböző kényelmes beltéri kiegészítőkkel (nagy párnákkal, bőrökkel) pakolom tele a kertet. Így olyan, mintha a kert az otthonunk egy másik szobája lenne. Ezt legegyszerűbben az azonos burkolatokkal érhetjük el, amelyek már hatásukban összekötik a tereket.
![]() |
Képek forrása |
5. Játssz az arányokkal: Amikor hirtelen kiválasztasz egy tárgyat, az csak első pillantásra tűnik nagynak. Térben elhelyezve már csöppet sem lesz ilyen érzeted. Én szeretem az emberek látószögébe helyezni a tárgyakat, akár a tér közepébe is. Kis terekben még inkább ezt teszem. Ugyanis az emberi szem - érdekes módon - nem a méreteket rögzíti, hanem viszonyítva jegyzi meg a méretarányokat. Fontos, hogy az izgalmas tárgyakat ne láttassuk egyszerre, mert az így unalmassá válik.
Ez a kert az otthonukban és kertjükben pihenni vágyók ideális választása lehet. Amikor nem kell dönteni a kint és a bent között.
Ha kerttervezés kérdése merül fel benned, akkor keress bátran a
KertÁlmodó
oldalain.
Ha tetszett a bejegyzés és szeretnél mindig frissen értesülni róluk, akkor iratkozz fel a blog oldalán vagy kövess a Facebook oldalamon.
Köszönöm, ha megosztod az ismerőseiddel.
0 megjegyzés :
Megjegyzés küldése